MANDRY.IF.UA

Мандруй Прикарпаттям разом із нами!

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Категорія: Турпоходи Дата публікації: 29-01-2015, 08:17

    Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км.

    Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока (1803 м) — г. Ігровець (1804 м) — перевал Боревка — г. Лопушна (1772 м) — г. Велика Сивуля (1836 м) — г. Мала Сивуля (1818 м) — полонина Рущина — полонина Боярин — р. Салатручіль — р. Салатрук — село Бистриця.

    Опис маршруту

    Вершини Ґорґан не такі неприступні, як це може видатись недосвідченому мандрівникові на перший погляд. Тутешні стежки промарковані на «відмінно», і знайти на вершині чергову позначку зовсім не складно, навіть при обмеженій видимості. Єдине, що вимагатимуть від вас ці гори — увага і обережність, оскільки рухатись доведеться по гострому камінню, вкритому лишайником. Таке покриття не завжди залишається стабільним.

    Так виглядає типова ґорґанська стежка над рівнем лісу:

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Із набором висоти розмір каменів зростає і на Великій Сивулі вони стають більшими за людський зріст.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    На таких каменюках знадобиться вміння правильно вибирати місце для кожного кроку.

    Нагородою за подолання цих перешкод стануть чудові гірські пейзажі, свіже повітря і хороший настрій.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Тренування витривалості почнеться вже на другому кілометрі маршруту, коли після проходження підвісного мосту почнеться недовгий, але крутий підйом на хребет Матагів. Частина шляху вгору також пролягає по камінню.

    Після виходу на хребет на вас чекатиме легка прогулянка звивистою стежкою.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Згодом ліс відступить і стежка попрямує через зарості гірської сосни (жерепу).

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Перша вершина на маршруті – гора Висока (1803 м). Далі – гора Ігровець (1804 м). Вершини обох гір не мають рослинності. Замість неї – гостре каміння, покрите яскраво-зеленим лишайником. 

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Зі схилу Ігровця відкривається розкішний вид на хребет Сивуля із домінуючою вершиною Велика Сивуля (1836 м). Здалеку її гострий пік видається недосяжним. 

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Насправді ж, підйом на Велику Сивулю з перевалу Боревка займає всього кілька годин. І скоро вершина Сивулі опиниться відчутно ближче.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Стежка на Велику Сивулю пролягає через дві вершини хребта: гору Боревка і гору Лопушна. На останній збереглись військові укріплення і, навіть, вимощені кам’яні сходи.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Після Великої Сивулі стежка поведе до Малої Сивулі, далі – вниз, на полонину Рущина, де бере свій початок річка Бистриця Солотвинська.

    Від полонини Рущина шлях прямує повз урвище Пекло. В ранкову пору на нього відкривається особливо гарний краєвид.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Далі дорога починає спуск до села Бистриця повз полонину Боярин. Це чудове місце, щоб намилуватись нескінченним каскадом вершин.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    За полониною спуск стає відчутно крутішим, і, незабаром, стежка вийде до гірського озера і невеликого водоспаду. Вода в озері на диво прозора.

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Це місце є непоганим варіантом для ночівлі.

    На наступний день залишається пройти приблизно 6 км до села Бистриця, звідки є хороше автобусне сполучення із Надвірною. А з Надвірної легко добратись до Івано-Франківська.

    Як дістатись

    З Івано-Франківська:
    - на таксі. Від залізничного вокзалу до села Осмолода (вартість сильно залежить від кількості людей і вашого вміння торгуватись. Від 250 грн. за авто, час в дорозі – 2-2,5 години).
    — маршруткою. Спершу від автостанції поруч із залізничним вокзалом слід дістатись до кінцевої зупинки в Калуші (10 грн., час в дорозі 40-60 хвилин, відправка кожні 10 хв.). Далі – маршруткою Калуш – Осмолода (24 грн., час в дорозі 2:20, відправка з Калуша 7:50, 10:50, 14:15).

    Зворотна дорога:
    — відбуття маршруток Бистриця – Надвірна: 6:30, 8:30, 14:00, 17:00 (вартість 10 грн., час в дорозі 1 година). Можна вибратись попутним транспортом до Надвірної. З Надвірної легко дістатись маршруткою до Івано-Франківська (вартість 9 грн., час в дорозі 40-50 хв., відправка кожні 15 хвилин).

    Путівник

    1. Проходження маршруту за 5 днів (для туристів-початківців або досвідчених туристів в повільному темпі).

    Від автобусної зупинки в Осмолоді (1) ґрунтовою дорогою прямуйте на південний-захід. Перейдіть автомобільний міст і на роздоріжжі повертайте ліворуч. За 500 метрів із лівого боку побачите підвісний міст (2) через річку Лімниця. Переходьте ним на інший берег.

    Будьте уважні. Настил мосту не суцільний, частина дощок – відсутня. Тримайтесь за троси-поручні, але не ковзайте по них руками, лише перехоплюйте!

    Починаючи з цього моменту і до кінця походу стежку супроводжуватиме червоно-біле маркування (фото #6). Це маркери Східно-Карпатського туристичного шляху (СКТШ), фрагментом якого пролягає наш маршрут.

    За мостом повертайте праворуч і, дотримуючись червоно-білого маркування, ідіть стежкою 1,6 км. Коли побачите вирубку дерев, обходьте її з правого боку і повертайтесь на стежку. Рухайтесь далі, слідкуючи за мітками. За 3,9 км після вирубки, з правого боку, стане видно дерев’яну хатку. Це туристичний притулок (3). Можна заночувати в ньому, або ж поставити намет поруч. Джерело знаходиться за 30 метрів у південно-східному напрямку від притулку.

    Від туристичного притулку повертайтесь на СКТШ і продовжуйте рух в попередньому напрямку. Через 3,7 км ви вийдете навпроти вершини г. Висока (4). Стежка проходить траверсом в 100 метрах від вершини. Якщо буде бажання, можете піднятися на самий верх.

    Рухаючись маркованою стежкою, через 1,2 км ви наблизитесь до вершини г. Ігровець (5). Стежка також траверсує вершину. Від стежки до вершини – 200 метрів. Якщо вирішите підніматись на верх, запам’ятайте де саме знаходиться стежка. Справа в тім, що з вершини Ігровця спускається дві стежки (одна на південний схід, інша на південь), тому помилитись тут достатньо легко. СКТШ прямує на південь. Ним і продовжуємо рухатись.

    Пройшовши маршрутом 2,6 км, ви вийдете на перевал Боревка. Минувши галявину ви опинитесь біля стовпа із картою і вказівниками (6). За 50 метрів звідси розташовані місця для вогнищ і наметів. Тут можна заночувати. Струмок із питною водою протікає за 280 метрів від вказівника. До струмка слід рухатись стежкою, що веде від вказівника праворуч. У цьому ж напрямку продовжується СКТШ.

    Після ночівлі продовжуйте похід від струмка по СКТШ. За 1,5 км ви вийдете до чергового щита з картою і вказівниками. Тут червоно-білий маршрут повертає практично на 180° і починає підійматись на хребет Сивуля. Рухайтесь ним. За 2,1 км ви вийдете на гору Лопушна (7).

    Слідкуючи за маркерами СКТШ, піднімайтесь на Велику Сивулю (8), а потім переходьте на Малу Сивулю (9). З останньої стежка починає спускатись на полонину Рущина. Рухайтесь нею вниз 1,5 км.

    Дійшовши до полонини, ви можете розбити табір на її початку, поряд із руїнами давнього туристичного притулку (10), або ж пройти далі на південний-схід і отаборитись поруч із витоками річки Бистриця-Солотвинська. В першому випадку питну воду можна знайти в джерелі, яке розташоване за 50 метрів від руїн притулку в напрямку 327°. Якщо це джерело буде заслабким, то наступне розташоване ще за 50 метрів на північ від першого. Якщо ж станете на ночівлю коло Бистриці-Солотвинської, воду можете брати із джерел неподалік від броду, де СКТШ перетинає цю річку. Це 600 метрів на південний-схід від руїн турпритулку.

    Зранку, слідкуючи за маркуванням, рухайтесь від броду до урвища Пекло (11). Тут розташований інформаційний щит. Від нього повертайте ліворуч і продовжуйте йти по біло-червоних мітках.

    За 1,2 км поруч із дорогою ви побачите перше джерело. Ще за 1,6 км – друге. В цей день води на маршруті буде достатньо, тому не набирайте її з собою надто багато.

    На відстані 540 метрів від другого джерела, на стежці, побачите огорожу із дерев’яних жердин. Стежка прямує за неї. Сміливо перелазьте через огорожу, відсунувши середню перемичку. Але не забудьте поставити її на місце.

    По маркерах СКТШ доберетесь до полонини Боярин (12). Її впізнаєте по загородженому пасовищу і дерев’яних будівлях. На полонині СКТШ повертає ліворуч. Про це повідомляють мітки на деревах з лівого боку. Здалека їх погано видно, будьте уважні.

    Після повороту, шлях пролягає розмитою ґрунтовою дорогою. Ідіть нею 3,8 км до розвилки на великій галявині. Тут розташовані декілька давніх дерев’яних споруд і перетинаються кілька второваних ґрунтових доріг. За 80 метрів праворуч від роздоріжжя ви побачите велику галявину для наметів. Можете зупинись на ніч тут. Інший варіант ночівлі трохи далі, коло озера (13), яке розташоване за 200 метрів у напрямку 200°. Воду можна брати із джерела, яке знаходиться відразу за дерев’яним мостом по дорозі до озера.

    За озером – водоспад. До нього можна дістатись, обійшовши водойму з лівого боку (з лицевої сторони від водоспаду). Будьте обережними, стежка дуже вузька і слизька.

    Зранку повертайтесь на ґрунтову дорогу і рухайтесь нею на південний-схід, дотримуючись відміток СКТШ. Тут вони траплятимуться рідко, але, оскільки дорога до села одна, збитись зі шляху неможливо.

    Через 6 км на Т-подібному перехресті в Бистриці поверніть ліворуч. Рухайтесь дорогою 700 метрів і на першому перехресті за залізничним мостом звертайте праворуч. За 50 метрів розташована зупинка (14), з якої автобуси відправляються до Надвірної.

    2. Проходження маршруту за 3 дні (для досвідчених туристів).

    При проходженні маршруту за 3 дні місцями для ночівлі можуть бути: в перший день – перевал Боревка (6), на другий день – стоянка коло озера (13).

    Графік висот і відстаней

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    GPS-трек

     
    GPS-трек + POI в форматі .gpx: Завантажити.rar [39.56 Kb] (cкачувань: 15)
    Джерело: http://propohody.com

    скачать dle 10.3фильмы бесплатно

    Карта

    Фотогалерея


    Більше фото див. в альбомі
    Маршрут. Вершини Ґорґан (13)

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки (1735 м) — г. Мала Попадя (1598 м) — г. Попадя (1740 м) — г. Коретвина (1671 м) — траверс г. Петрос — р. Петрос — р. Лімниця — с. Осмолода....

    Залишити відгук
    Старайтесь висловлювати свої думки грамотно та лаконічно


На Мунчелик (гору і полонину) полонинським хребтом
На Мунчелик (гору і полонину)
с. Микуличин - г. Ільківська - г. і пол. Ягода - г. і пол. Пониклива - г. і пол...
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
с. Татарів - г. Хом’як - г. Синяк - г. Малий Горган - пол. Блажів - ур. Під Поломами..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
с. Татарів - г. Хом’як - г. Синяк - г. Малий Горган - пол. Блажів - ур. Під Поломами..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
На Мунчелик (гору і полонину) полонинським хребтом
На Мунчелик (гору і полонину)
с. Микуличин - г. Ільківська - г. і пол. Ягода - г. і пол. Пониклива - г. і пол...
Про нас

У світі є багато прекрасних куточків, один з них - Карпати . Це перлина в скарбниці України . У цьому Ви переконаєтесь, відвідавши Івано-Франківщину - край з неповторною історією та культурою, цікавими людьми.
Нашим покликанням є зібрати найкращі місця та краєвиди Івано-Франківщини.

Календар

«    Листопад 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Всі права захищено. MANDRY.IF.UA © 2014-2015