MANDRY.IF.UA

Мандруй Прикарпаттям разом із нами!

    ЇЖА ТА ПОСУД ДЛЯ ГІР

    Категорія: Цікаво знати Дата публікації: 29-01-2015, 15:28
    На Карпати опускається ніч, — сонце швидко ховається за високі хребти… Група молодих людей сидить біля вогню, — співають пісень та насолоджуються краєвидами, а в казанку щось апетитно булькає… Зазвичай так люди уявляють собі похід в гори. Але що саме варто брати їсти та пити? Далі читаємо кілька порад для туриста початківця.
     
    Є кілька базових правил, можна сказати золотих, що стануть у нагоді всім людям, які планують мандрувати горами.

    Найперше — це вода! Її ніколи не буває забагато. Найкраще брати із собою мінеральну воду для пиття, а також окремо набирати по ходу із джерел для миття та приготування їжі. Загалом на одну людину має бути, як мінімум 1.5 літрова пляшка мінералки і така сама повна джерельної — разом три літри води на людину в день. Якщо ж на вулиці спека під 40 градусів, то плюсуємо ще одну мінеральну воду в рюкзак. Бажано пити воду часто, але маленькими ковтками, щоб вона не так швидко виходила з організму. На вершинах гір майже ніколи не буває води, тому варто все організувати на початку походу. Згодом, коли мінералка закінчиться, її можна буде замінити на джерельну для пиття, але бажано купити в аптеці спеціальні таблетки для очистки води від бактерій. Про це детальніше читайте в статті аптечка для гір.

    Набір їжі для походу теж треба планувати заздалегідь. Друге важливе правило — не беріть багато їжі в гори, бо ви її викинете + важкий наплічник тиснутиме на плечі та спину. Часто початківці беруть їжі ледь не весь рюкзак, але потрібно враховувати, що в гірському поході їдять двічі — зранку та ввечері. В обід традиційно роблять лише коротку перерву. Загалом в горах бажано їсти частіше, але невеликими порціями, час від часу підживлюючи себе чимось смачненьким після затяжних підйомів чи спусків.

    Їжа для гір:

    1. М’ясо. Найкраще брати такі вироби, які довго можуть зберігатись за межами холодильника. Це можуть бути консерви — м’ясні та рибні. Для походу також підійде: жарене м’ясо (ніжки курки, котлети, відбивні), копчена чи сиров’ялена ковбаса та інші копченості, а також рідне для кожного українця сало.
    2. Хліб. Окрім чорного хліба, який гарно смакує з копченими стравами, можна брати також бублики та сухарі, — адже вони не пліснявіють і їх можна їсти йдучи дорогою, не чекаючи привалу. Не варто брати лаваш — хоч він і смачний, але швидко псується.
    3. Сухофрукти — легкі, поживні та дуже корисні для людини. Вітаміни та мікроелементи важливі у виснажливому поході і їх також можна їсти в дорозі.
    4. Солодощі — дуже важлива складова похідної кулінарії. Це і швидкий спосіб втамувати голод і відновити сили під час руху групи. Найкраще підійде: плитковий шоколад, шоколадні батончики, вафлі, печиво, згущене молоко до чаю чи кави також не завадить, але це вже на ваш вибір.
    5. Чай (в пакетиках). Немає нічого кращого в горах, як вечором, після важкого походу випити теплого чаю та зігрітись!
    6. Гарячі страви. Тут лідерами є страви, що швидко готуються і мало важать: «Мівіна» та «Мюслі». Звісно, якщо у вас є час та бажання, то можна зробити і суп на основі попередніх страв або і без них, але це займе багато часу та сил.
    7. Приправи. Важливо не забути цукор та сіль, хоч це і здається вдома дрібницями, але в поході дуже пригодиться.
    8. Овочі та Фрукти. Якщо у вас є лишнє місце в наплічнику, чому б себе не потішити чимось смачненьким? Серед овочів можна брати традиційні огірки та помідори (бажано тверді та маленькі), які добре смакують із хлібом та м’ясом, а також цибулю або часник Фрукти бажано брати, які не швидко псуються, як наприклад яблука, а зимою можна і банани — на холоді вони стоять довго.
    9. Сир (копчений). Для різноманітності в раціоні можна брати і популярний в Україні сир «косинку», він довго не псується, проте сильно солоний, а воду варто економити.
    Звісно, що цей список далеко не повний, але макарони, каші та картопля довше варяться і більше важать.

    Туристичний посуд:

    • Казанок — це основа основ похідної кухні. Найкраще брати середній, або маленький казанок, бо великий важкий, та й для нього потрібно багато місця в наплічнику і води, якої в горах часто обмаль.
    • Кружку — бажано брати велику. Адже з неї можна не лише пити воду чи чай, а також запарювати туди «Мівіну» чи мюслі, якщо забули тарілку. Останнім часом, входять в моду термо-кружки, які, як міні-термоси, довго можуть зберігати високу температуру рідини. Особливо це корисна річ в зимових походах.
    • Тарілка — також важливий елемент. Найкраще брати якісний пластиковий посуд, адже в поході кожен грам на вагу, можна і з алюмінію чи сталі, але це буде дорожче.
    • Ложка і Вилка. До речі, важливіше мати ложку в поході, бо нею можна їсти і «виделкові» страви, але краще звісно обидва варіанти!)
    • Ніж — краще брати дорогий та якісний. Коротке лезо не надто добре в горах, — це з тих речей на яких не варто економити. До того ж, в магазинах є спеціальні ножі для походів — вони полегшені і не такі важкі, як звичайні складні ножі.
    П.С. Раніше багаття та казанок були єдиними союзниками голодного туриста. Зараз же, з розвитком цивілізації, до списку можна долучити примус (газовий пальник). Детальніше я вже описував його в статті «Спорядження для гір». Можна багато дискутувати на тему, що краще вогонь від дрів чи газ з балону, але два варіанти мають як ряд переваг, так і недоліків. Вогонь — це добре, коли хороша погода та велика компанія. І поруч є багато хмизу та великий казан, щоб вистачило на всіх. А от пальник підійде для малих груп туристів (2-4) людини, коли не треба багато готувати, — лише запарити чай та «Мівіну» на ніч, особливо в погану погоду, коли дрова сирі. Найкраще мати змогу скористатися двома варіантами, — залежно від мінливих обставин в горах!

    Отож, мандруйте і смакуйте!

    Тарас Пасимок
    скачать dle 10.3фильмы бесплатно

    АПТЕЧКА ДЛЯ ГІР

    Аптечка — набір лікарських засобів, які призначаються для надання першої допомоги. Вміст і розмір аптечки залежить від передумов надання допомоги, характеру захворювань та травм, а також кількості чоловік, яким може бути потрібна...

    ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР

    Людей, що люблять подорожувати — стали називати «туристами» десь наприкінці XIX століття. Запозичене з французької мови слово носило тоді дещо глузливий відтінок, наближаючись за значенням до «гультяя» та «швенді». Згодом, слово...

    Що робити, якщо Вас вкусила змія?

    Випадків загибелі від отруєння внаслідок укусу змії у 2014 році не зафіксовано, інформує департамент з питань цивільного захисту ЛОДА. На Західній Україні, в тому числі Львівщині, трапляється небезпечна отруйна змія – гадюка...

    ТОП-10 МАЛОВІДОМИХ МІСЦЬ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ

    Проект "Вражаюча Україна” оприлюднила ТОП-10 маловідомих місць у Західній Україні, які дійсно варто відвідати. Серед десятка місць чотири знаходяться в Закарпатській області. Це Колочава, Лумшори, Косино та Тур’ї Ремети....

    Вертеп: історія, різновиди

    Вертеп (старослав'янське — з ХІ ст. — сад, печера, де, за переказом, народився Христос) — таку назву носить один з перших різновидів релігійного театру в Україні, а згодом і в Росії; переносний театр ляльок, у якому, починаючи із...

    Залишити відгук
    Старайтесь висловлювати свої думки грамотно та лаконічно


Що робити, якщо вкусив кліщ
Що робити, якщо вкусив кліщ
Недарма любителям походів та мандрівок лісами медики та рятувальники радять особливо..
ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР
ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР
Людей, що люблять подорожувати — стали називати «туристами» десь наприкінці XIX..
Як себе поводити в Карпатах під час грози
Як себе поводити в Карпатах під час
Грози в Карпатах — явище часте, і на відміну від рівнинних гроз вони значно..
Як уникнути обмороження взимку
Як уникнути обмороження взимку
Відмороження ділянки шкіри або кінцівок взимку набагато небезпечніше, ніж опік шкіри..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Як правильно обрати туристичний намет
Як правильно обрати туристичний намет
Якщо в голові назріло рішення поповнити лави туристів, які вирушають у далекі..
Екстремальний туризм в Україні
Екстремальний туризм в Україні
В уяві багатьох людей туризм пов’язаний з приємним відпочинком, незабутніми..
Як правильно розвести багаття на природі
Як правильно розвести багаття на природі
З приходом літа настає пора, коли кожен з нас активно готується до відпочинку на..
Як безпечно подорожувати самому
Як безпечно подорожувати самому
Як це чудово милуватися краєвидами природи, досліджувати її, відвідувати нові,..
ТУРИСТИЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ГІР
ТУРИСТИЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ГІР
Вже три роки, я активно ходжу в гори. За цей час, постійно збираю спорядження, яке..
ТУРИСТИЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ГІР
ТУРИСТИЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ГІР
Вже три роки, я активно ходжу в гори. За цей час, постійно збираю спорядження, яке..
5 найкрасивіших озер Карпат
5 найкрасивіших озер Карпат
Українські Карпати – надзвичайне місце з казковою природою величних гір, густих..
Найцікавіші місця українських Карпат
Найцікавіші місця українських Карпат
Карпати − унікальне місце, де збереглися недоторкані полонини та чисті ріки з..
Вертеп: історія, різновиди
Вертеп: історія, різновиди
Вертеп (старослав'янське — з ХІ ст. — сад, печера, де, за переказом, народився..
ТОП-10 МАЛОВІДОМИХ МІСЦЬ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ
ТОП-10 МАЛОВІДОМИХ МІСЦЬ ЗАХІДНОЇ
Проект "Вражаюча Україна” оприлюднила ТОП-10 маловідомих місць у Західній Україні,..
ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР
ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР
Людей, що люблять подорожувати — стали називати «туристами» десь наприкінці XIX..
ЇЖА ТА ПОСУД ДЛЯ ГІР
ЇЖА ТА ПОСУД ДЛЯ ГІР
На Карпати опускається ніч, — сонце швидко ховається за високі хребти… Група молодих..
ВАЖЛИВІ РЕЧІ В ГОРАХ
ВАЖЛИВІ РЕЧІ В ГОРАХ
Традиційно наплічник для походу комплектується багатьма складовими, але найбільше..
Цікаві факти про Карпати
Цікаві факти про Карпати
Під час відпочинку в Карпатах Вам буде цікаво відвідати різні дивовижні місця,на які..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
5 найкрасивіших озер Карпат
5 найкрасивіших озер Карпат
Українські Карпати – надзвичайне місце з казковою природою величних гір, густих..
Найцікавіші місця українських Карпат
Найцікавіші місця українських Карпат
Карпати − унікальне місце, де збереглися недоторкані полонини та чисті ріки з..
Цікаві факти про Карпати
Цікаві факти про Карпати
Під час відпочинку в Карпатах Вам буде цікаво відвідати різні дивовижні місця,на які..
ТУРИСТИЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ГІР
ТУРИСТИЧНЕ СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ГІР
Вже три роки, я активно ходжу в гори. За цей час, постійно збираю спорядження, яке..
ТОП-10 МАЛОВІДОМИХ МІСЦЬ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ
ТОП-10 МАЛОВІДОМИХ МІСЦЬ ЗАХІДНОЇ
Проект "Вражаюча Україна” оприлюднила ТОП-10 маловідомих місць у Західній Україні,..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Пам'ятка тим, хто збирається на Говерлу
Пам'ятка тим, хто збирається на Говерлу
Шановні друзі! Ми вітаємо Ваше бажання здійснити сходження на найвищу вершину..
ЇЖА ТА ПОСУД ДЛЯ ГІР
ЇЖА ТА ПОСУД ДЛЯ ГІР
На Карпати опускається ніч, — сонце швидко ховається за високі хребти… Група молодих..
Екстремальний туризм в Україні
Екстремальний туризм в Україні
В уяві багатьох людей туризм пов’язаний з приємним відпочинком, незабутніми..
ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР
ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ ДЛЯ ГІР
Людей, що люблять подорожувати — стали називати «туристами» десь наприкінці XIX..
Про нас

У світі є багато прекрасних куточків, один з них - Карпати . Це перлина в скарбниці України . У цьому Ви переконаєтесь, відвідавши Івано-Франківщину - край з неповторною історією та культурою, цікавими людьми.
Нашим покликанням є зібрати найкращі місця та краєвиди Івано-Франківщини.

Календар

«    Жовтень 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
Всі права захищено. MANDRY.IF.UA © 2014-2015