MANDRY.IF.UA

Мандруй Прикарпаттям разом із нами!

    Осіння риболовля

    Категорія: Ловля на поплавок Дата публікації: 3-02-2015, 18:56
    Осінь. Водичка в озерах і водосховищах поступово остигає. Риба відчула наближення холодів і перейшла на посилений режим харчування, щоб нагуляти жирок перед зимівлею. Але, на відміну від весняного жору, зараз вона тримається на відносно більш глибоких місцях і більш розбірлива до корму. Відносно - це тому, що в кожної риби залежно від водойми є свої переваги по глибині. Наприклад, навесні плотва в якомусь озері годувалася на метровій глибині, а тепер на 2-х і більше.А ось ляща тепер навряд чи зустрінеш мілкіше, ніж на 4 м. Напевно, вода на такій глибині ще не зовсім охолола, та й їжі там має бути більше. Короп з карасем теж реагують на зміну сезону. Саме зараз їм потрібно як слід відгодуватися - адже ці риби впадуть в заціпеніння вже через якийсь місяць.
     
     Оскільки я не любитель поплавкової ловлі з човна то часто снастю номер один для мене стає матчева вудка або, як її ще називають, дальньобійка.

    Цей спосіб рибної ловлі цікавий для освоєння своєю складністю і витонченістю. Дистанція ловлі може досягати 50 м, що відповідає фідеру середньо-легкого класу. А при тому, що матчеве оснащення чутливіше фідерного, така ловля може принести достатньо солідний улов в умовах обережного кльову.
     
    Спробуємо спочатку розібрати кожен елемент вудки для дальнього закиду, а потім скажемо кілька слів про техніку ловлі. Про все коротенько.
     
    Почнемо з вудочки. Матчовка за визначенням - це вудочка штекерного з'єднання колін, яких всього три. Зрідка трапляються й телескопічні матчеві вудочки, але вони скоріше для туристів, ніж для серйозних рибалок - технічні характеристики таких вудок залишають бажати кращого. Матчовкі зазвичай обладнані великою кількістю пропускних кілець на високій ніжці, що дозволяє жилці не прилипати до бланку під час закидання. Для риболовлі в осінніх умовах це особливо актуально. Довжина матчевої вудочки, як правило - від 3,9 до 4,8 м. Більш коротка палиця (3,9-4,2 м) підійде для ближньої дистанції, а також при використанні ковзаючого поплавця де найчастіше, довжина вудилища великої ролі не грає. Довгі ж матчеві вудочки (4,5-4,8 м) оптимальні для тих ситуацій, коли глибина на межі використання ковзаючого поплавка, тобто від 3,5 до 4,5 м . Справа в тому, що при будь-якій можливості завжди краще використовувати фіксоване (глухе) кріплення поплавка до жилки. Чому так - стане зрозуміло пізніше. За тестом матчовкі наступні: верхня їх межа звичайно не більше 20 г, але краще перевіряти «на потряс», т. к. заявлені цифри можуть не відповідати дійсності. Я довгий час відловив «Дальником» Salmo Elite Match 4,20 м. Його реальний тест оцінюю як 6-16 гр. Ціна нормальної вудки - приблизно від 50 у. о., а дорожчі 100-150 у. о. - це скоріше для любителів естетики, на улов це ніяк не вплине.
     
    Котушка. Найкраще користуватися спеціальною матчевою. У Salmo, наприклад, це відносно не дорога Diamond Match, у Shimano - Exage, або Stradic для «цінителів прекрасного». Особливість цих котушок - неглибока шпуля досить великого діаметру (3000-4000 по класифікації Shimano), і велике передавальне співвідношення. Це дозволяє працювати з тонкими жилками і швидко вимотувати снасть з води. Зрозуміло, що чим більше діаметр шпулі, тим швидша підмотка. Правда, якщо котушка «з дешевих», то будьте готові до більш тугого ходу при передавальному числі понад 6:1. Теоретично (якщо вам не критична швидкість) можна використовувати і звичайну спінінгову котушку, попередньо підмотавши на шпулю шар більш товстої жилки, або ізострічку.
     
    Крім того котушка повинна мати ідеально налагоджену систему укладання жилки. В іншому випадку вона (жилка) вам довго не прослужить.
     
    Тепер про жилку. Існуючий термін «матчева жилка» не слід розглядати як визначення. Насправді, жилка для «англійського способу ловлі риби» в першу чергу повинна бути м'якою і без залишкової деформації. «Тонучу» її робить сам рибалка, і не потрібно дивитися на напис «sinking». Будь-яка жилка, якщо просто покласти її на поверхню води залишиться там лежати за рахунок поверхневого напруження. Якщо вам здається, що жилка тоне погано - видаліть жирову плівку. Для цього змішуєте засіб для миття посуду, «Fary», наприклад, з водою 1 / 1 і обробляєте жилку на шпулі цим складом. І ще один момент: жилка, яка проходить як «матчева», зазвичай буває темного кольору. Це тому, що європейці вже давно придумали фіксувати дистанцію ловлі за допомогою позначки на жилці спеціальним білим маркером (його випускає фірма Sensas). А видно таку мітку найкраще на тлі темної жилки. 
     
    По діаметру жилки - найчастіше це 0,14 мм. Якщо ловимо коропа - ставимо товстішу. З важкими поплавками (більше 14 г) є сенс використовувати шок-лідер - відрізок більш товстої жилки, який пом'якшує удар під час кидка і запобігає відстрілу поплавка.
     
    Поводочна жилка повинна бути дуже м'якою і максимально міцною. Чудес, однак, не буває, і якщо, наприклад, на жилці 0,1 написали 1,5 кг - не вірте цьому. Я віддаю перевагу високоякісним японським жилкам Salmo Elite Mono і Shimano Ultegra. Усі їхні параметри вказані досить коректно. Повідець має довжину в середньому 30-40 см, що необхідно для компенсації зниження чутливості снасті з-за великої ваги поплавка. Чим довший повідець - тим сміливіше клювання. Але і надмірною довжиною захоплюватися не варто. З'єднання з основною жилкою відбувається за допомогою вертлюжка, а потрібний діаметр вибирається, перш за все, в залежності від розміру гачка. На останньому зупинятися не буду, скажу лише, що в основному використовую Kamasan В512 № 18-14. 
    Матчеві поплавки - так звані ваглери. Як правило, вони мають одну точку кріплення знизу, об'ємне тіло і довгу антену. Є поплавки з суцільної антени, (стики), але в нас вони потрібні дуже рідко.  Головне правило при огрузці поплавків для матчевої ловлі -  над водою повинно стирчати не більше 3 см поплавка, а краще - менше. Для «осінньої» риби все це особливо критично.
     
    Не треба боятися важких поплавків - середня вага ваглера, наприклад, для дистанції 25-30 м складає 10-14 г, в залежності від вітру. Тільки так можна досягти необхідного контролю над оснащенням.
     
    Оптимальний набір матчевих поплавків для початківця: 6-10-14 г, потім можна розширювати ці рамки.
     
    Як уже говорилося, найкраще ловити з фіксованим кріпленням поплавка. У цьому випадку основна частина ваги знаходиться в самому поплавці у вигляді знімних шайб, а на жилку кріпиться лише стільки вантажу, скільки потрібно для опускання наживки на дно. Таким чином підвищується загальна чутливість снасті. Та й при закидуванні оснащення веде себе більш стабільно і не плутається - попереду летить поплавок, а за ним огрузка на жилці.
     
    Якщо ж глибина в місці ловлі більша довжини вудилища, то робимо ковзаючу оснастку. Тоді вже на жилку кріпимо не менше 3-4 г, знявши з поплавка кілька шайб. 
     
    Ще одна біда ковзаючого оснащення - часті «запути», особливо у новачків. Тут треба собі уявляти, як веде себе оснащення в польоті. По-перше, потрібно його завжди злегка пригальмовувати під час приводнення, щоб жилка від поплавка до грузила витягнулася в пряму лінію. По-друге, з'являється вірогідність того, що грузило розіб'є тіло поплавка під час польоту, і він почне "пити" воду. Щоб цього не відбувалося, поплавок повинен мати протиударне покриття. Інший спосіб «зберегти поплавцю життя» - відокремити його від огрузки ще одним вертлюжком, щоб у польоті вони летіли окремо. Але тоді потрібно уникати вагової рівності поплавка і грузила, тобто вибирати поєднання, скажімо, 4 + 8, або 8 + 4 при загальній вазі 12 г. Інакше ця конструкція буде вести себе в польоті вкрай нестабільно, гарантуючи перехльости.
     
    Певні труднощі для новачка представляє техніка закидання. Скажу більше: десь із сотні рибалок, які використовують матч за призначенням, не більше десяти осіб закидають як слід. Але хай Вас це не лякає. Виконується закид «з води»: тримаємо вудилище перед собою, перевіряємо, щоб жилка вільно ковзала через кільця, потім швидким, але не різким рухом відводимо вудилище назад, і коли відчуємо, що вершинка починає пружинити - робимо рух вперед. Все це займає не більше 3 секунд. Під час закидання важливо не оглядатися назад і забути про те, що у вас на жилці є грузило - уявіть, що кидаєте просто поплавок. Відразу після закидання опустіть вершинку у воду на 20-40 см і зробіть кілька енергійних обертів котушки, потім різко висмикніть вудилище з води на ту ж відстань. Після цього жилка, що знаходиться на поверхні, повинна потонути. Навіщо топити жилку, сподіваюсь зрозуміло - для того, щоб оснащення не зносило вітровою течією.
     
    Як весь час ловити в одній і тій же точці, не маючи в наявності маркера? Промірявши дно і визначившись з рельєфом, перекидаємо цю точку на кілька метрів (пам'ятаєте, нам треба втопити жилку?). Перед тим як закрити дужку, затискаються жилку в кліпсу на шпулі. Робимо потрібне число обертів і рахуємо їх, наприклад, до п'яти. Наступний закид виконуємо по тій же системі ...
     
    "Прикормка робиться настільки розсипчастою, щоб її можна було закинути єдиною кулькою, яка б відразу починала розвалюватися. Чим сильніше буде «вибухати» прикормка, тим більше шансів «розворушити» рибу."
     
    Ні в якому разі не додавайте в прикормку каші. Вони можуть перенаситити рибу. Часто обов'язковим компонентом є мотиль, або інша тваринна наживка, якій зараз надає перевагу риба. Слід додати в прикормку деяку кількість грунту, щоб знизити її харчову цінність і пофарбувати в темний колір.
     
    Зволожену суміш пропустіть через сито. Це дозволить уникнути грудок, які знижують ефективність прикормки. Для доставки прикормки на відстань понад 20 м використовуються спеціальні рогатки, які є в асортименті більшості поплавочних фірм (Milo, Trabucco, Sensas, Maver та ін.) Кожна рогатка призначена для своєї дистанції. З тією, у якої гума відносно туга, ніколи не буде точності на ближній дистанції, і навпаки.

    Осіння риболовля

    Інші ж елементи оснащення ті ж, що і в інших способах ловлі: сидіння (краще - ящик), садок, підсак, ємності для підгодівлі й наживки, екстрактор, рушник.
     
    Використані матеріали Олексія Воличенко
    скачать dle 10.3фильмы бесплатно

    СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДКУ

    Поплавочна вудка для зимової рибалки призначена як для активної, так і для пасивної ловлі. Перевага її в тому, що снасть можна виготовити дуже чутливу, що позитивно позначиться в період низької активності риби, коли вона часом...

    ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ

    Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі холодні хвилі. Більшість рибалок залишаються вдома вдаючись до спогадів про минулий сезон. Лише зрідка відчайдушні спінгісти турбують цю пухмуру...

    Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою

    До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками - поплавочниками. За виробленою на змаганнях звичкою дивитися по сторонах на суперників, навіть на любительській рибалці постійно спостерігаєш за...

    Матчева ловля риби

    Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній пресі та на різноманітних інтернет-ресурсах, все ж питань в цій галузі не меншає. Якою повинна бути матчева вудка? Яка жилка? Який поплавок для...

    Правильна оснастка поплавочної вудки

    Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки поплавків найрізноманітнішої форми і вантажопідйомності. У журналах і газетах публікуються численні статті про оснаcтку поплавчанок в залежності від...

    Залишити відгук
    Старайтесь висловлювати свої думки грамотно та лаконічно


ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
Міцний, сильний і гнучкий, готовий здивувати всіх хитрістю і завзятістю. Стійкий до..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ КОРОПА НА МАТЧЕВУ СНАСТЬ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ КОРОПА НА МАТЧЕВУ
Вміння правильно збалансувати снасть, вибрати уловисте місце, грамотно підгодувати..
ПОВОДОЧНИЦЯ
ПОВОДОЧНИЦЯ
Зрозуміло, що така річ як поводочниця – необхідна і практична річ на рибалці. Можна..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДОЧКУ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ
Головень - красива,  хитра і обережна риба. Сила і завзятість цієї риби..
Осіння риболовля
Осіння риболовля
Осінь. Водичка в озерах і водосховищах поступово остигає. Риба відчула наближення..
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
Лин - риба літня. До того ж, він досить капризний, його ловля вимагає від рибалки не..
Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою
Помилки рибалок при ловлі риби
До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками -..
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ НА МІСЦІ?
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ
Кожен з рибалок, шанувальників ловлі на поплавочну снасть, знайомий з ситуацією коли..
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
Розглянемо загальнодоступну і популярну ловлю риби поплавковою вудкою...
Правильна оснастка поплавочної вудки
Правильна оснастка поплавочної вудки
Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки..
Осіння риболовля
Осіння риболовля
Осінь. Водичка в озерах і водосховищах поступово остигає. Риба відчула наближення..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДОЧКУ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ
Головень - красива,  хитра і обережна риба. Сила і завзятість цієї риби..
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
Лин - риба літня. До того ж, він досить капризний, його ловля вимагає від рибалки не..
Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою
Помилки рибалок при ловлі риби
До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками -..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
Міцний, сильний і гнучкий, готовий здивувати всіх хитрістю і завзятістю. Стійкий до..
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ НА МІСЦІ?
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ
Кожен з рибалок, шанувальників ловлі на поплавочну снасть, знайомий з ситуацією коли..
Матчева ловля риби
Матчева ловля риби
Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній..
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі..
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДКУ
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА
Поплавочна вудка для зимової рибалки призначена як для активної, так і для пасивної..
Правильна оснастка поплавочної вудки
Правильна оснастка поплавочної вудки
Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки..
Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою
Помилки рибалок при ловлі риби
До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками -..
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ НА МІСЦІ?
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ
Кожен з рибалок, шанувальників ловлі на поплавочну снасть, знайомий з ситуацією коли..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДОЧКУ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ
Головень - красива,  хитра і обережна риба. Сила і завзятість цієї риби..
Матчева ловля риби
Матчева ловля риби
Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній..
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДКУ
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА
Поплавочна вудка для зимової рибалки призначена як для активної, так і для пасивної..
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
Розглянемо загальнодоступну і популярну ловлю риби поплавковою вудкою...
Осіння риболовля
Осіння риболовля
Осінь. Водичка в озерах і водосховищах поступово остигає. Риба відчула наближення..
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
Міцний, сильний і гнучкий, готовий здивувати всіх хитрістю і завзятістю. Стійкий до..
Про нас

У світі є багато прекрасних куточків, один з них - Карпати . Це перлина в скарбниці України . У цьому Ви переконаєтесь, відвідавши Івано-Франківщину - край з неповторною історією та культурою, цікавими людьми.
Нашим покликанням є зібрати найкращі місця та краєвиди Івано-Франківщини.

Календар

«    Грудень 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Всі права захищено. MANDRY.IF.UA © 2014-2015