MANDRY.IF.UA

Мандруй Прикарпаттям разом із нами!

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Категорія: Турпоходи Дата публікації: 29-01-2015, 13:47
    Тривалість: 3 дні; 39,8 км.
    Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба (1491 м) — гора Стій (1681 м) — гора Великий Верх (1598 м) — гора Плай (1330 м) — метеостанція — закинута сироварня — гора Темнатик (1343 м) — м. Воловець.

    Опис маршруту

    Як вам ідея вирватись на декілька днів із розпечених залізобетонних лап міста і пройтись свіжими оксамитовими схилами хребта Боржава в Карпатах? Окрім заряду енергії від гір і водоспаду Шипіт, можна також підзарядитись вітамінами на привалах серед безкраїх чорничних полів, які покривають зеленим килимом всю Боржаву.
     
    Це все – чорниця:

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    А ось вона зблизька:

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    У підніжжі гір стиглі ягоди чорниці можна знайти вже наприкінці червня. На вершинах вона достигає до другої половини липня. Крім чорниці на маршруті в менших кількостях зустрічаються також суниця та ожина.

    Довжина маршруту становить 39,8 км. Якщо ви не налаштовані багато ходити в перший день, шлях можна відчутно скоротити. На таксі від вокзалу у Воловці добираємося до самого водоспаду Шипіт – це мінус 3 км ходу. Після відвідин водоспаду можна скоротити ще 5 км затяжного підйому на Гимбу, скориставшись крісельним підйомником (25 грн.). Таким чином, в перший день походу замість 17 км можна отримати всього 9 км, а на додаток – мінімальну кількість підйомів.

    А тепер почнемо наш віртуальний похід:)

    З першого ж пагорба між Подобовцем і Пилипцем нам відкриється вид на хребет Боржава, яким ми будемо сьогодні йти. Але перед тим, як почати штурм першої вершини – гори Гимба, можна заскочити на водоспад Шипіт. Він знаходиться в лісі трохи вище с. Пилипець.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Щоб не тягнути рюкзаків із собою, залишіть їх в одному з кафе. При нагоді скуштуйте на терасі чай з ароматних карпатських трав – він одразу задасть хороший мандрівний настрій.

    Після відвідин водоспаду саме час підніматись в гори. Тут ви маєте два варіанти: перший – пройти всі 7,5 км підйому пішки; другий – скоротити 5 км шляху, скориставшись підйомником. Якщо ви не ходите в походи регулярно, рекомендую вибрати варіант 2.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    По дорозі на Гимбу на кожному повороті відкриваються захоплюючі краєвиди гірських хребтів та вершин.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Незабаром ліс залишиться внизу, а перед вами розстелиться оксамитовий килим Боржави.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Стежка виведе вас на гору Великий Верх, на західному схилі якої можна розбити табір для ночівлі. Зручно вмостившись, звідси можна добре спостерігати за заходом сонця.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Другий день походу почніть з прогулянки до гори Стій – найвищої точки маршруту. До неї веде вузька і звивиста стежка.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Потім повертайтесь назад і через Великий Верх прямуйте в сторону метеостанції. Від навколишніх пейзажів буде важко відірватись, але, тим не менше, уважно дивіться під ноги і слідкуйте за стежкою.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Для другої ночівлі непоганим варіантом буде місце поблизу закинутої сироварні на північному схилі гори Плай.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Сироварня дуже давня, тому на неї краще дивитись тільки ззовні. Поруч знаходиться джерело.

    Зранку третього дня вам доведеться зробити черговий вибір – чи підкоряти гору Темнатик. Якщо ви втомились ходити і бажаєте швидше потрапити до цивілізації, можете починати спуск у Воловець дорогою, яка веде від сироварні донизу. Якщо ж відчуваєте в собі достатньо сил і ентузіазму, то прогуляйтесь мальовничою стежиною, яка траверсує (пролягає перпендикулярно до схилу) гору Плай і виводить на Темнатик.

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    З Темнатика ароматним хвойним лісом спускайтесь у Воловець. Дорогою можна робити привали на галявинах із ожинами і суницею.

    Як дістатись

    З Воловця:
    — на таксі. Від залізничного вокзалу до магазинів в селі Подобовець (60 грн. за машину, час в дорозі – 15 хв.).
    — маршруткою. Щоб потрапити на зупинку, слід спуститись від залізничної станції на головну дорогу і повернути праворуч. Далі – пройти до круглої клумби на дорозі, минути її і через 30 метрів з правого боку в затінку дерев чекати на маршрутку. Попередьте водія, що вам потрібно вийти коло магазинів у Подобовці (4 грн., час в дорозі – 25 хв.).

    Путівник

    Від зупинки поруч із магазинами в Подобовці (1) рухайтесь ґрунтовою дорогою, що йде на південний-захід. На роздоріжжі тримайтесь лівого боку. Перейшовши пагорб ви потрапите в село Пилипець. Тут багато готелів і ресторанів. В одому з них ви можете поснідати і залишити свої речі на час прогулянки до водоспаду.

    Перейдіть бетонним мостом (2) через річку і рухайтесь далі по дорозі. За 1 км ви дійдете до дерев’яної хатки доглядача (3). Прохід платний і коштує 3 грн.

    Від хатки йдіть вгору течією річки по одному із берегів на ваш вибір. Через 500 метрів ви вийдете до водоспаду Шипіт (4).

    Оглянувши водоспад, повертайтесь до хатинки доглядача протилежним берегом (так буде цікавіше), а звідти – до готелю, де ви залишили своє спорядження. Забирайте рюкзаки і повертайтесь до бетонного мосту, від якого починається дорога до водоспаду.

    Якщо ви хочете піднятись на першу вершину (Гимба) на підйомнику, ідіть дорогою, яка прямує вгору повз готель Шепіт Карпат. Вказівники виведуть вас до підйомника. Підйом платний і коштує 25 гривень.

    Якщо ви вирішили підніматись пішки, то від мосту йдіть 50 м у східному напрямку, а потім повертайте праворуч на ґрунтову дорогу, яка веде на південь.

    Через 3,9 км від мосту ви побачите слабкий потічок, який перетікає дорогу (влітку це може бути лише волога смуга). Ліворуч на схилі, за 30 метрів звідси, витікає джерело (5), з якого починається потічок. Джерело досить слабке. Щоб набрати літр води знадобиться декілька хвилин.

    Від джерела продовжуйте рухатись ґрунтовою дорогою. Через 900 м ви дійдете до верхньої станції крісельного підйомника (6), а ще через 2,7 км – вийдете на гору Гимба (7). З вершини рухайтесь 380 метрів в західному напрямку, потім – в північно-західному в сторону гори Великий Верх.

    Коли підніметесь на хребет, поверніть ліворуч і прямуйте вниз, в протилежну від вершини сторону. Через 200 метрів з правого боку ви вийдете на стежку, яка траверсує гору Великий Верх. Ідіть нею 700 метрів, а потім – починайте спуск по схилу. Стежки для спуску немає, ідіть обережно. Через 230 метрів ви вийдете на рівну ділянку (8), де й можна поставити намети. Ця місцина, як і весь схил, покрита чорницею. Обирайте найбільш рівну поверхню і розбивайте табір. Джерело розташоване за 120 метрів у північно-західному напрямку на цій же висоті.

    Увага! Західний схил Великого Верху – відкрите місце. Якщо вночі очікуються грози, на ньому не можна розбивати табір. Слід спуститися до рівня лісу

    Зранку повертайтесь на стежку і рухайтесь нею у напрямку, звідки ви прийшли. На перетині стежок нікуди не звертайте і дотримуйтесь обраного напрямку.

    Через 3,7 км від місця перетину стежок, зарослий чорницею шлях виведе нас на гору Стій (9). Відпочивши, повертайтесь назад. Щоб спростити дорогу, прямуйте стежкою, яка йде в обхід вершин.

    На знайомому перетині стежок перед горою Великий Верх (10) перевірте наявність води. Якщо її залишилось небагато, обійдіть Великий Верх стежкою ліворуч (тією ж, що веде до місця ночівлі) і поповніть запаси води в знайомому джерелі. Якщо ж води достатньо для 6-ти кілометрового переходу, то прямуйте стежкою на вершину гори.

    Після підйому на Великий Верх, рухайтесь у північно-західному керунку, в бік метеостанції на горі Плай (11). Досягнувши станції, проходьте через її територію і починайте спуск на північ. За 1,2 км ви вийдете до закинутої цегляної будівлі. Це – сироварня. На схід від неї за 150 метрів ви знайдете джерело і місце для стоянки (12). Падайте тут на ночівлю.

    Зранку починайте рухатись тією ж дорогою, яка вивела вас на сироварню. Через 200 метрів звертайте праворуч на стежку, яка йде траверсом гори Плай. Протягом наступних півтора кілометрів на вашому шляху трапляться декілька джерел. Якщо ви не взяли достатньо води на місці ночівлі, то можете зробити це тут.

    Продовжуйте рухатись стежкою, поки вона не виведе вас на ґрунтову дорогу.

    По дорозі рухайтесь на північний-захід. На роздоріжжі тримайтесь правого боку. Скоро ви досягнете вершини Темнатика (13). Пройшовши цю гору, продовжуйте рух стежкою, яка біжить хребтом. Коли дійдете до металевого хреста (14), починайте спуск у північно-східному напрямку.

    Рухайтесь стежкою через хвойний ліс. Він закінчиться вирубкою, а стежка зверне на північ і виведе вас на ґрунтову дорогу. Вийшовши на неї, поверніть ліворуч і продовжуйте рухатись на північ. Через 1 км ви вийдете до потоку (15), де можна скупатись перед виходом до цивілізації. Скоро почнеться Воловець.

    В селі рухайтесь дорогою на північний-захід, поки не вийдете до Т-подібного перехрестя. Тут повертайте ліворуч. Через 340 метрів буде роздоріжжя. Дотримуйтесь правого боку і через 650 метрів ви вийдете до залізничної колії і вокзалу (16).

    Графік висот і відстаней

    Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати

    Особливості маршруту

    Основна частина шляху пролягає відкритим хребтом, тому під час планування маршруту варто переглянути прогнози погоди і пересвідчитись у відсутності гроз. Якщо на місці ви зрозумієте, що незабаром почнеться гроза, негайно спускайтесь з хребта найбільш безпечним схилом до рівня лісу.

    З тієї ж причини (відкрита місцевість) у безхмарну погоду сонце може сильно припікати. Слід пам’ятати про панамку і крем від засмаги. А тим, хто дуже швидко згоряє, краще взяти з собою легку сорочку з довгими рукавами, яка закриє руки, плечі та шию.

    На чорничних схилах хребта водяться малі надокучливі мошки. Вони рідко кусають, проте заважають обідати і навіть просто сидіти і розмовляти. Готуйтесь воювати з ними або ж тренуйте свою витримку ігноруючи їх:)

    GPS-трек

    GPS-трек + POI в форматі .gpx: hike4.rar [27.26 Kb] (cкачувань: 18)
    Джерело: http://propohody.com
    скачать dle 10.3фильмы бесплатно

    Карта

    Фотогалерея


    Більше фото див. в альбомі
    Маршрут. Оксамитова Боржава (21)

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки (1735 м) — г. Мала Попадя (1598 м) — г. Попадя (1740 м) — г. Коретвина (1671 м) — траверс г. Петрос — р. Петрос — р. Лімниця — с. Осмолода....

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока (1803 м) — г. Ігровець (1804 м) — перевал Боревка — г. Лопушна (1772 м) — г. Велика Сивуля (1836 м) — г. Мала Сивуля (1818 м) — полонина Рущина...

    Залишити відгук
    Старайтесь висловлювати свої думки грамотно та лаконічно


Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
с. Татарів - г. Хом’як - г. Синяк - г. Малий Горган - пол. Блажів - ур. Під Поломами..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
с. Татарів - г. Хом’як - г. Синяк - г. Малий Горган - пол. Блажів - ур. Під Поломами..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
На Мунчелик (гору і полонину) полонинським хребтом
На Мунчелик (гору і полонину)
с. Микуличин - г. Ільківська - г. і пол. Ягода - г. і пол. Пониклива - г. і пол...
Про нас

У світі є багато прекрасних куточків, один з них - Карпати . Це перлина в скарбниці України . У цьому Ви переконаєтесь, відвідавши Івано-Франківщину - край з неповторною історією та культурою, цікавими людьми.
Нашим покликанням є зібрати найкращі місця та краєвиди Івано-Франківщини.

Календар

«    Листопад 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Всі права захищено. MANDRY.IF.UA © 2014-2015