Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий - пол. Блажів - пол. Стрімка - хр. Маришечок - дорога Яблуниця-Кремінці - с. Татарівс. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий - пол. Блажів - пол. Стрімка - хр. Маришечок - дорога Яблуниця-Кремінці - с. Татарів
І гора, і хребет Синяк є дуже красивим місцем у Горганах. Тільки з вершини Синяку найкраще видно найвищий в українських Карпатах Чорногірський хребет із Говерлою, саме звідси можна побачити усім відомий «Буковель», саме тут ростуть і пахнуть надзвичайно мальовничі альпійські луки.
Похід на гору Синяк є дещо складним, проте, прибувши таки сюди, неможливо не надивитися на могутнє каміння, поросле сірим мохом, яке завдяки гірському туману та густому повітрю здається синім-синім. Не дарма гора Синяк носить саме таку назву.
Довжина – 38 км.
Отож вирушаємо:
- 0 км. ЗС Татарів. Ідемо вздовж колії стежкою на північний захід у сторону Яремчі. Через - 500 м стежка виходить на асфальтовану дорогу Яблуниця-Яремче. На дорозі – наліво.
- 3 км від ЗС Т. Розвилка доріг: правіше – асфальтована дорога, міст через Прут і дорога на Яремче; ми ж йдемо прямо шутрованою дорогою на Синяк.
- 3,5 км. Початок урочища Женець. Лісництво і вода, яку можна попити. Місце для привалу і ночівлі, якщо хтось хоче заночувати у карпатських горах.
- 5,5 км. Зліва потік і дорога. За потоком буде розвилка, на якій лівіше – до останніх хат Женця.
- 6,5 км. Дорога на підйомі входить в ліс.
- 7,5 км. Розвилка, на якій повертаємо ліворуч. Невдовзі знову розвилка: прямо – просіка і крута стежка вгору, а направо, куди ми йдемо далі, – чіпаш на полонину Баранячу.
- 10 км. Полонина Хом’яків. Тут є колиба і питна вода, а також місце для привалу і щоб переночувати. На полонині буде знову розвилка доріг, на якій ми ідемо направо, на захід. Дорога заходить у ліс і хребтом круто піднімається наверх на південний захід. Поступово смерековий ліс поступається заростям альпійської сосни. Дорога закінчується і треба шукати плай між кущами альпійки.
- 11 км. Висота 1447. Плай повертає на північний захід.
- 11,7 км. Висота 1537. Альпійка все більше витісняється кам’яними розсипами.
- 12,5 км. Висота1648 метрів. Спереду довжелезна і грубезна кам’яна стіна. Тут важко з першого погляду помітити стежку, яка ледве вгадується в первозданному хаосі сірих брил. Тут царство доісторичного каменю, покритого сірою шкіркою моху.
- 13 км. Гора Синяк (1666). Тріангуляційний знак на вершині (для орієнтування). А тепер роздивіться навкруги: на півдні видніє Кукульський хребет, за ним є найвищий хребет Українських Карпат – Чорногірський. А над усіми горами гордо піднімається Говерла (2061, шлях до неї з гори Синяк –26 км) і Петрос (2020). Покриті снігом, ці гори величні і байдужі до всього світу, але все одно привітно зустрічають туристів-мандрівників. А прямо по курсу відкривається голий хребет Довбушанки, схожий до крутої шиї баского коня.
Ідемо далі по хребті. Серед каміння плай ледь вгадується. Пологий спуск.
- 16 км. Гора Горган Малий (1592). Хребет різко обривається. Схили Горгану дуже круті, із нагромадженням кам’яних розсипищ, особливо з півночі і заходу. Ми продовжуємо свій похід з вершини Горгану вниз, ліворуч, хребтиком на півд. захід.
- 17 км. Полонина Блажів. Колиба і вода. Місце для причалу і ночівлі. Далі – розвилка доріг на полонині, на якій спускаємося в долину Прутця через урочище Довге Поле і хребтик Маришечек. Дорога на Довге Поле іде з підйомом на захід.
- 18,5 км. Розвилка на хребтику Довге Поле, ми ідемо наліво круто вниз – на полонину Стрімка.
- 20 км. Полонина Стрімка, на якій знову є колиба, питна вода та місце для привалу і ночівлі. Розвилки на полонині: на захід – в урочища Під Поломами, Поломи, в долину Гнилиці, на перевал Столи до туристичного притулку (5 км) і в село Бистрицю (18 км); на схід, а тоді на південь – на хребет Маришечок; на схід. На південь хребтиком іде шлях до Гнилиці. Йдемо туди.
- 24 км. Долина Гнилиці. На розвилці ми повертаємо наліво, на Поляницю (справого боку залишається дорога на перевал, Столи до туристичного притулку і в Бистрицю). Через500 м– розвилка річок і доріг, і ми знову ж таки повертаємо ліворуч на Поляницю і Татарів (справа залишаємо річку Прутець Поповичеський, дорогу в урочище Зарва, на полонину Довга, на старий польсько-чеський кордон і на Закарпаття (3,5 км).
- 29 км. Лісництво Турківське справа. Місце для привалу і ночівлі.
- 32 км. Кафе «Колиба». Місце для привалу.
- 38 км. ЗС Татарів.
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини всипані камінням – «горганами». Саме завдяки цим розсипищам так і назвали цей гірський масив. Гора Хом’як є одним із улюблених місць, куди...
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах Карпатського державного національного парку. На її вершиніроками стоять руїни польської обсерваторії «Білий Слон», які приваблюють туристів, як мед...
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба (1491 м) — гора Стій (1681 м) — гора Великий Верх (1598 м) — гора Плай (1330 м) — метеостанція — закинута сироварня — гора Темнатик (1343 м) — м....
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки (1735 м) — г. Мала Попадя (1598 м) — г. Попадя (1740 м) — г. Коретвина (1671 м) — траверс г. Петрос — р. Петрос — р. Лімниця — с. Осмолода....
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока (1803 м) — г. Ігровець (1804 м) — перевал Боревка — г. Лопушна (1772 м) — г. Велика Сивуля (1836 м) — г. Мала Сивуля (1818 м) — полонина Рущина...