MANDRY.IF.UA

Мандруй Прикарпаттям разом із нами!

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Категорія: Турпоходи Дата публікації: 29-01-2015, 13:06
    Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км
    Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки (1735 м) — г. Мала Попадя (1598 м) — г. Попадя (1740 м) — г. Коретвина (1671 м) — траверс г. Петрос — р. Петрос — р. Лімниця — с. Осмолода.

    Опис маршруту

    Найважче завдання на цьому маршруті – дістатися до його початку, села Осмолоди Рожнятівського району Івано-Франківської області. Але щойно ви потрапите сюди і почнете пішу частину походу, всі проблеми зникнуть, лишивши пособі ледь помітний відбиток в глибинах вашої свідомості.

    Навіть орієнтування на місцевості, яке, зазвичай, потребує зосередженості та прийняття відповідальних рішень, не вимагатиме великих зусиль, адже шлях на маршруті маркований більш ніж просто добре.

    Наприклад, в перший день походу ви зустрічатимете на частині шляху такі мітки:

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    До речі, якщо розмова вже зайшла про дні, то варто зауважити, що їх кількість для проходження дистанції сильно залежить від вашої підготовки та цілей походу. Якщо ви – новачок серед туристів-рюкзачників, або ж просто вирішили розслабитись і нікуди не поспішати, то 4 дні – це ваш час. Якщо ж строки походу обмежені, а у вас наявний відповідний досвід, то шлях можна без зусиль пройти за 3 дні. За умов вибору легкохідного способу подорожування та наявності за плечима з десятка походів є шанс перетворити цей маршрут в похід вихідного дня. Але не переоцінюйте свої сили, плануйте розумно!

    Тепер повернімося до нашого шляху.

    Вже з перших кілометрів природа почне вас затягувати. Річки, струмки, крутий підйом, найрізноманітніші варіації стежок поглинуть всю вашу увагу і стануть основною темою розмов за вечерею в затишній туристичній хатині між вершинами Грофи та Коня Грофецького.

    Такі стежки чекають вас в перший день:

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    І, звичайно ж, уже з перших сотень метрів підйому вам відкриються красиві краєвиди із сусідніми вершинами.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Підкорити першу гору ви зможете зранку на другий день походу. Це буде Грофа, крутий підйом на яку не дасть змоги сильно розігнатись. З кожним наступним кроком перед вами поставатимуть все нові й нові гірські пейзажі.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Із набором висоти горизонт втікатиме все далі, відкриваючи щораз все більш захопливі пейзажі, а вид із самої вершини перевершить всі ваші очікування. Правда, тільки за гарної погоди:)

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Після Грофи дорога спускається на полонину Плісце, а далі знову прямує вгору на Паренки. Вузька вирубка на відрозі хребта і є та дорога, якою вам потрібно підніматись.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    З другого дня маршрут пролягатиме Східно-Карпатським туристичним шляхом. Йому відповідає біло-червоне маркування.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Після спуску з Грофи можна влаштувати привал поруч із туристичним притулком на Плісці, розташованим за 400 метрів від стежки. Вказівники не дадуть пройти повз нього. Поруч із притулком ви знайдете джерело.

    Для ночівлі є непогана місцина між вершинами Пареньки і Мала Попадя. За водою до найближчого джерела доведеться прогулятись 900 метрів, дотримуючись такого маркування:

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Третій день походу буде найважчим. По-перше, через найдовшу відстань переходу – 12,4 км. По-друге, в цей день доведеться подолати три вершини та одну траверсувати. І, по-третє, води на маршруті не буде аж до місця ночівлі. В принципі, за 750 метрів від стежки трапиться одне джерело, але зайві півтора кілометри нам сьогодні ні до чого. Тому візьміть з собою достатню кількість води вже зранку.

    Отож, перша за планом – гора Мала Попадя. Вершина повністю покрита заростями альпійської сосни (жерепу). Проте добре прокладена стежка зекономить ваші зусилля у подоланні цієї перешкоди.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Наступна вершина – Попадя. На ній вперше зустрічається прикордонний стовпчик колишнього Польсько-Чехословацького кордону.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Далі – вершини Коретвини і Петроса, які добре проглядаються із Попаді.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    Після траверсу останньої вершини починається тривалий спуск вниз до чорничних галявин і місця ночівлі на березі річки Петрос.

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    На четвертий день припадає 9,5 км шляху по ґрунтовій дорозі спочатку вздовж річки Петрос, а потім – річки Лімниці. Цією дорогою ви вийдете до Осмолоди, завершивши тим самим маршрут.

    Як дістатись

    З Івано-Франківська:
    - на таксі. Від залізничного вокзалу до села Осмолода (вартість сильно залежить від кількості учасників походу і вашого вміння торгуватись. Від 250 грн. за машину, час в дорозі 2-2,5 години).
    — на маршрутці. Спершу від автостанції, яка знаходиться біля залізничного вокзалу, доберіться до кінцевої зупинки в Калуші (10 грн., час в дорозі 40-60 хв., відправка кожні 10 хв.). Далі маршруткою Калуш – Осмолода (24 грн., час в дорозі 2:20, відправлення з Калуша о 7:50, 10:50, 14:15).

    Зворотна дорога:
    — відправлення маршруток з Осмолоди в 10:20, 14:00, 17:00.

    Путівник

    Від автобусної зупинки в Осмолоді (1) прямуйте на південний-захід по ґрунтовій дорозі. Перейдіть автомобільний міст і на роздоріжжі поверніть праворуч. За 1 км з лівого боку ви побачите табличку «Джерельна вода», за 15 метрів від неї знайдете джерело (2).

    Набравши води, продовжуйте рухатись ґрунтовкою наступні 570 метрів до роздоріжжя. Тут ви побачите вказівник із напрямками маршрутів. Оберіть крайню ліву дорогу (зелений маршрут на гору Грофа). Не сплутайте потрібну дорогу із тією, яка ліворуч вказівника бере різко догори! Вам потрібна та, яка відходить від роздоріжжя ще лівіше. Рухайтесь нею 3,2 км.

    Подолавши цю відстань, ви потрапите на наступну розвилку. На дереві праворуч будуть чергові вказівники маршрутів. Виберіть той, який має назву «Екологічна стежка навколо г. Грофа» і прямує дорогою праворуч.

    Перший кілометр підйому буде дуже крутим. Під час сходження нагору доцільно робити періодичні зупинки для відпочинку. Згодом стежка зробить різкий поворот праворуч, потім ліворуч і далі потягнеться плавним підйомом. Після згаданого лівого повороту буде роздоріжжя. Маркування поведе вас потрібною лівою стежкою.

    За 1,8 км ви вийдете до дерев’яної хатини. Це туристичний притулок «Під Конем Грофецьким» (3). Тут можна залишитись на ніч. Якщо хатина буде зайнята, то за 130 метрів у північно-східному напрямку розташована галявина, на якій можна розмістити намети.

    За водою найкраще спуститись до струмка (4), який знаходиться в північному напрямку за 600 метрів від хатинки. Іти потрібно стежкою з червоно-білим маркуванням. Поруч із самим притулком також є два джерела (позначені на карті і на треку як «слабке джерело» і «слабке джерело 3»), але вони дуже слабкі і вода в них застоюється.

    Після ночівлі починайте підйом на Грофу (5). Для цього потрібно рухатись стежкою із червоно-білим маркуванням на південь. Відстань до вершини становить 1,4 км і дорога займе близько години часу.

    З Грофи спускайтеся дотримуючись того ж червоно-білого маркування. Стежка із вершини прямує на південь. Пройшовши нею 920 метрів, ви вийдете на роздоріжжя. Ліва стежка виведе вас до туристичного притулку «Плісце» (6). Якщо ви втомились і хочете зробити привал, то спускайтеся 400 метрів до притулку, слідкуючи за відповідними вказівниками. Поблизу є столики і джерело, де можна поповнити запаси води.

    Після відпочинку повертайтесь на Східно-Карпатський туристичний шлях (стежка з червоно-білими позначками) і продовжуйте рухатись нею в південно-західному напрямку. За 2,2 км від розвилки ви вийдете на гору Паренки (7).

    Не звертаючи нікуди з «червоно-білої» стежки, йдіть 2,5 км. Вийшовши на полонину (8) з місцями для вогню і наметів, залишайтесь на ніч. Питну воду ви знайдете в струмку (9), до якого від місця ночівлі всього 900 метрів. Стежка до струмка прямує в південно-східному напрямку і промаркована біло-синіми символами (десяте фото з опису маршруту).

    Зранку наберіть води з запасом на весь день і знову виходьте на Східно-Карпатський туристичний шлях. Рухаючись ним, ви вийдете на вершину Малої Попаді (10), а потім – Попаді (11).

    Через 1,3 км від Попаді ви вийдете на перетин стежок. Якщо необхідно поповнити запаси води, рухайтеся стежкою в північному напрямку. За 700 метрів вона виведе вас до потічка. Якщо ж води достатньо, ідіть біло-червоним маршрутом прямо, повз невелику відкриту місцину для наметів (12) в напрямку гори Коретвина (13).

    Перехід від гори Коретвина до гори Петрос відбувається практично без зміни висоти. Петрос залишиться праворуч від вас, а стежка почне спуск донизу. Не забувайте слідкувати за біло-червоними мітками, вони знову з’являться, щойно стежка зайде у ліс.

    Незабаром ви опинитесь коло вирубки лісу з лівого боку від вас. Тут слід уважно стежити за дорогою. Щойно ви вийдете з лісу і побачите відкриту галявину праворуч, звертайте до неї. На замітку: внизу, за галявиною, ви повинні побачити злиття річок Петрос і Студенець, а за ним – початок ґрунтової дороги. Вам потрібно перейти вбрід обидві річки (влітку вони досить мілководні) і рухатись далі по дорозі. Якщо ж ви пропустите вказану галявину і продовжите рух, не звертаючи на неї, вам доведеться двічі переходити вбрід більш повноводну річку Згонилів.

    За 750 метрів від початку ґрунтової дороги, ліворуч, поруч із річкою, буде гарне місце для ночівлі (14). Розбивайте свій табір тут.

    Зранку продовжуйте рухатись ґрунтовою дорогою, орієнтуючись за маркуванням маршруту. За 5,1 км ви вийдете до Т-подібного перехрестя. Повертайте ліворуч.

    Пройшовши 3,2 км, праворуч від дороги ви зауважите підвісний пішохідний міст (15). Навпроти мосту, з іншого боку дороги, розташований інформаційний щит із картою маршрутів. В цьому місці Східно-Карпатський туристичний шлях звертає через міст на протилежний берег річки. Тоді як нам потрібно триматись попереднього напрямку. Ґрунтова дорога незабаром виведе нас до знайомого автомобільного мосту і автобусної зупинки в Осмолоді (1), звідки починався маршрут.

    Якщо ви вирішили подолати маршрут за 3 дні, то зручними місцями для табору будуть притулок «Плісце» (6) для першої ночівлі та невеликий майданчик (12) в сідловині між Попадею і Коретвиною на другу ніч.

    Графік висот і відстаней маршруту

    Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.

    GPS-трек

    GPS-трек + POI в форматі .gpx: Завантажити.rar [37.5 Kb] (cкачувань: 17)
    Джерело: http://propohody.com
    скачать dle 10.3фильмы бесплатно

    Карта

    Фотогалерея


    Більше фото див. в альбомі
    Мар-ут. Грофецько-Попадійське кільце. (22)

    Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.

    Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока (1803 м) — г. Ігровець (1804 м) — перевал Боревка — г. Лопушна (1772 м) — г. Велика Сивуля (1836 м) — г. Мала Сивуля (1818 м) — полонина Рущина...

    Залишити відгук
    Старайтесь висловлювати свої думки грамотно та лаконічно


Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
с. Татарів - г. Хом’як - г. Синяк - г. Малий Горган - пол. Блажів - ур. Під Поломами..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
Маршрут Горганами від Пруту до Свічі
с. Татарів - г. Хом’як - г. Синяк - г. Малий Горган - пол. Блажів - ур. Під Поломами..
Маршрут на гору Хом’як (через присілок Женець та Яблуницьку дорогу)
Маршрут на гору Хом’як (через присілок
Гора Хом’як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини..
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Маршрут. Оксамитова Боржава. Карпати
Тривалість: 3 дні; 39,8 км. Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба..
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан: Висока, Ігровець, Сивуля. Карпати.
Маршрут. Найвищі вершини Ґорґан:
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км. Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Татарів)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - г. Синяк - г. Горган Малий -..
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце. Ґорґани, Карпати.
Маршрут. Грофецько-Попадійське кільце.
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Пареньки..
Долина нарцисів в Карпатах
Долина нарцисів в Карпатах
За легендою, ця чарівна долина з’явилась ще за сивої давнини. Подарував якось..
Маршрут на гору та хребет Синяк (з виходом у Яремче)
Маршрут на гору та хребет Синяк (з
с. Татарів - ур. Женець - пол. Хом’яків - хр. Синяк - гора Синяк - г. Горган Малий -..
Веломандрівка вздовж річки Опір
Веломандрівка вздовж річки Опір
В цій статті описана вело-мандрівка вздовж річки Опір біля міста Сколього та села..
Маршрут з Дземброні на Піп Іван Чорногорський
Маршрут з Дземброні на Піп Іван
Гора Піп Іван Чорногорський здіймається у південній частині Чорногори в межах..
На Мунчелик (гору і полонину) полонинським хребтом
На Мунчелик (гору і полонину)
с. Микуличин - г. Ільківська - г. і пол. Ягода - г. і пол. Пониклива - г. і пол...
Про нас

У світі є багато прекрасних куточків, один з них - Карпати . Це перлина в скарбниці України . У цьому Ви переконаєтесь, відвідавши Івано-Франківщину - край з неповторною історією та культурою, цікавими людьми.
Нашим покликанням є зібрати найкращі місця та краєвиди Івано-Франківщини.

Календар

«    Грудень 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Всі права захищено. MANDRY.IF.UA © 2014-2015