- на таксі. Від залізничного вокзалу до села Осмолода (вартість сильно залежить від кількості учасників походу і вашого вміння торгуватись. Від 250 грн. за машину, час в дорозі 2-2,5 години).
— на маршрутці. Спершу від автостанції, яка знаходиться біля залізничного вокзалу, доберіться до кінцевої зупинки в Калуші (10 грн., час в дорозі 40-60 хв., відправка кожні 10 хв.). Далі маршруткою Калуш – Осмолода (24 грн., час в дорозі 2:20, відправлення з Калуша о 7:50, 10:50, 14:15).
— відправлення маршруток з Осмолоди в 10:20, 14:00, 17:00.
Від автобусної зупинки в Осмолоді (1) прямуйте на південний-захід по ґрунтовій дорозі. Перейдіть автомобільний міст і на роздоріжжі поверніть праворуч. За 1 км з лівого боку ви побачите табличку «Джерельна вода», за 15 метрів від неї знайдете джерело (2).
Набравши води, продовжуйте рухатись ґрунтовкою наступні 570 метрів до роздоріжжя. Тут ви побачите вказівник із напрямками маршрутів. Оберіть крайню ліву дорогу (зелений маршрут на гору Грофа). Не сплутайте потрібну дорогу із тією, яка ліворуч вказівника бере різко догори! Вам потрібна та, яка відходить від роздоріжжя ще лівіше. Рухайтесь нею 3,2 км.
Подолавши цю відстань, ви потрапите на наступну розвилку. На дереві праворуч будуть чергові вказівники маршрутів. Виберіть той, який має назву «Екологічна стежка навколо г. Грофа» і прямує дорогою праворуч.
Перший кілометр підйому буде дуже крутим. Під час сходження нагору доцільно робити періодичні зупинки для відпочинку. Згодом стежка зробить різкий поворот праворуч, потім ліворуч і далі потягнеться плавним підйомом. Після згаданого лівого повороту буде роздоріжжя. Маркування поведе вас потрібною лівою стежкою.
За 1,8 км ви вийдете до дерев’яної хатини. Це туристичний притулок «Під Конем Грофецьким» (3). Тут можна залишитись на ніч. Якщо хатина буде зайнята, то за 130 метрів у північно-східному напрямку розташована галявина, на якій можна розмістити намети.
За водою найкраще спуститись до струмка (4), який знаходиться в північному напрямку за 600 метрів від хатинки. Іти потрібно стежкою з червоно-білим маркуванням. Поруч із самим притулком також є два джерела (позначені на карті і на треку як «слабке джерело» і «слабке джерело 3»), але вони дуже слабкі і вода в них застоюється.
Після ночівлі починайте підйом на Грофу (5). Для цього потрібно рухатись стежкою із червоно-білим маркуванням на південь. Відстань до вершини становить 1,4 км і дорога займе близько години часу.
З Грофи спускайтеся дотримуючись того ж червоно-білого маркування. Стежка із вершини прямує на південь. Пройшовши нею 920 метрів, ви вийдете на роздоріжжя. Ліва стежка виведе вас до туристичного притулку «Плісце» (6). Якщо ви втомились і хочете зробити привал, то спускайтеся 400 метрів до притулку, слідкуючи за відповідними вказівниками. Поблизу є столики і джерело, де можна поповнити запаси води.
Після відпочинку повертайтесь на Східно-Карпатський туристичний шлях (стежка з червоно-білими позначками) і продовжуйте рухатись нею в південно-західному напрямку. За 2,2 км від розвилки ви вийдете на гору Паренки (7).
Не звертаючи нікуди з «червоно-білої» стежки, йдіть 2,5 км. Вийшовши на полонину (8) з місцями для вогню і наметів, залишайтесь на ніч. Питну воду ви знайдете в струмку (9), до якого від місця ночівлі всього 900 метрів. Стежка до струмка прямує в південно-східному напрямку і промаркована біло-синіми символами (десяте фото з опису маршруту).
Зранку наберіть води з запасом на весь день і знову виходьте на Східно-Карпатський туристичний шлях. Рухаючись ним, ви вийдете на вершину Малої Попаді (10), а потім – Попаді (11).
Через 1,3 км від Попаді ви вийдете на перетин стежок. Якщо необхідно поповнити запаси води, рухайтеся стежкою в північному напрямку. За 700 метрів вона виведе вас до потічка. Якщо ж води достатньо, ідіть біло-червоним маршрутом прямо, повз невелику відкриту місцину для наметів (12) в напрямку гори Коретвина (13).
Перехід від гори Коретвина до гори Петрос відбувається практично без зміни висоти. Петрос залишиться праворуч від вас, а стежка почне спуск донизу. Не забувайте слідкувати за біло-червоними мітками, вони знову з’являться, щойно стежка зайде у ліс.
Незабаром ви опинитесь коло вирубки лісу з лівого боку від вас. Тут слід уважно стежити за дорогою. Щойно ви вийдете з лісу і побачите відкриту галявину праворуч, звертайте до неї. На замітку: внизу, за галявиною, ви повинні побачити злиття річок Петрос і Студенець, а за ним – початок ґрунтової дороги. Вам потрібно перейти вбрід обидві річки (влітку вони досить мілководні) і рухатись далі по дорозі. Якщо ж ви пропустите вказану галявину і продовжите рух, не звертаючи на неї, вам доведеться двічі переходити вбрід більш повноводну річку Згонилів.
За 750 метрів від початку ґрунтової дороги, ліворуч, поруч із річкою, буде гарне місце для ночівлі (14). Розбивайте свій табір тут.
Зранку продовжуйте рухатись ґрунтовою дорогою, орієнтуючись за маркуванням маршруту. За 5,1 км ви вийдете до Т-подібного перехрестя. Повертайте ліворуч.
Пройшовши 3,2 км, праворуч від дороги ви зауважите підвісний пішохідний міст (15). Навпроти мосту, з іншого боку дороги, розташований інформаційний щит із картою маршрутів. В цьому місці Східно-Карпатський туристичний шлях звертає через міст на протилежний берег річки. Тоді як нам потрібно триматись попереднього напрямку. Ґрунтова дорога незабаром виведе нас до знайомого автомобільного мосту і автобусної зупинки в Осмолоді (1), звідки починався маршрут.
Якщо ви вирішили подолати маршрут за 3 дні, то зручними місцями для табору будуть притулок «Плісце» (6) для першої ночівлі та невеликий майданчик (12) в сідловині між Попадею і Коретвиною на другу ніч.
Графік висот і відстаней маршруту
GPS-трек