- на таксі. Від залізничного вокзалу до села Осмолода (вартість сильно залежить від кількості людей і вашого вміння торгуватись. Від 250 грн. за авто, час в дорозі – 2-2,5 години).
— маршруткою. Спершу від автостанції поруч із залізничним вокзалом слід дістатись до кінцевої зупинки в Калуші (10 грн., час в дорозі 40-60 хвилин, відправка кожні 10 хв.). Далі – маршруткою Калуш – Осмолода (24 грн., час в дорозі 2:20, відправка з Калуша 7:50, 10:50, 14:15).
— відбуття маршруток Бистриця – Надвірна: 6:30, 8:30, 14:00, 17:00 (вартість 10 грн., час в дорозі 1 година). Можна вибратись попутним транспортом до Надвірної. З Надвірної легко дістатись маршруткою до Івано-Франківська (вартість 9 грн., час в дорозі 40-50 хв., відправка кожні 15 хвилин).
1. Проходження маршруту за 5 днів (для туристів-початківців або досвідчених туристів в повільному темпі).
Від автобусної зупинки в Осмолоді (1) ґрунтовою дорогою прямуйте на південний-захід. Перейдіть автомобільний міст і на роздоріжжі повертайте ліворуч. За 500 метрів із лівого боку побачите підвісний міст (2) через річку Лімниця. Переходьте ним на інший берег.
Будьте уважні. Настил мосту не суцільний, частина дощок – відсутня. Тримайтесь за троси-поручні, але не ковзайте по них руками, лише перехоплюйте!
Починаючи з цього моменту і до кінця походу стежку супроводжуватиме червоно-біле маркування (фото #6). Це маркери Східно-Карпатського туристичного шляху (СКТШ), фрагментом якого пролягає наш маршрут.
За мостом повертайте праворуч і, дотримуючись червоно-білого маркування, ідіть стежкою 1,6 км. Коли побачите вирубку дерев, обходьте її з правого боку і повертайтесь на стежку. Рухайтесь далі, слідкуючи за мітками. За 3,9 км після вирубки, з правого боку, стане видно дерев’яну хатку. Це туристичний притулок (3). Можна заночувати в ньому, або ж поставити намет поруч. Джерело знаходиться за 30 метрів у південно-східному напрямку від притулку.
Від туристичного притулку повертайтесь на СКТШ і продовжуйте рух в попередньому напрямку. Через 3,7 км ви вийдете навпроти вершини г. Висока (4). Стежка проходить траверсом в 100 метрах від вершини. Якщо буде бажання, можете піднятися на самий верх.
Рухаючись маркованою стежкою, через 1,2 км ви наблизитесь до вершини г. Ігровець (5). Стежка також траверсує вершину. Від стежки до вершини – 200 метрів. Якщо вирішите підніматись на верх, запам’ятайте де саме знаходиться стежка. Справа в тім, що з вершини Ігровця спускається дві стежки (одна на південний схід, інша на південь), тому помилитись тут достатньо легко. СКТШ прямує на південь. Ним і продовжуємо рухатись.
Пройшовши маршрутом 2,6 км, ви вийдете на перевал Боревка. Минувши галявину ви опинитесь біля стовпа із картою і вказівниками (6). За 50 метрів звідси розташовані місця для вогнищ і наметів. Тут можна заночувати. Струмок із питною водою протікає за 280 метрів від вказівника. До струмка слід рухатись стежкою, що веде від вказівника праворуч. У цьому ж напрямку продовжується СКТШ.
Після ночівлі продовжуйте похід від струмка по СКТШ. За 1,5 км ви вийдете до чергового щита з картою і вказівниками. Тут червоно-білий маршрут повертає практично на 180° і починає підійматись на хребет Сивуля. Рухайтесь ним. За 2,1 км ви вийдете на гору Лопушна (7).
Слідкуючи за маркерами СКТШ, піднімайтесь на Велику Сивулю (8), а потім переходьте на Малу Сивулю (9). З останньої стежка починає спускатись на полонину Рущина. Рухайтесь нею вниз 1,5 км.
Дійшовши до полонини, ви можете розбити табір на її початку, поряд із руїнами давнього туристичного притулку (10), або ж пройти далі на південний-схід і отаборитись поруч із витоками річки Бистриця-Солотвинська. В першому випадку питну воду можна знайти в джерелі, яке розташоване за 50 метрів від руїн притулку в напрямку 327°. Якщо це джерело буде заслабким, то наступне розташоване ще за 50 метрів на північ від першого. Якщо ж станете на ночівлю коло Бистриці-Солотвинської, воду можете брати із джерел неподалік від броду, де СКТШ перетинає цю річку. Це 600 метрів на південний-схід від руїн турпритулку.
Зранку, слідкуючи за маркуванням, рухайтесь від броду до урвища Пекло (11). Тут розташований інформаційний щит. Від нього повертайте ліворуч і продовжуйте йти по біло-червоних мітках.
За 1,2 км поруч із дорогою ви побачите перше джерело. Ще за 1,6 км – друге. В цей день води на маршруті буде достатньо, тому не набирайте її з собою надто багато.
На відстані 540 метрів від другого джерела, на стежці, побачите огорожу із дерев’яних жердин. Стежка прямує за неї. Сміливо перелазьте через огорожу, відсунувши середню перемичку. Але не забудьте поставити її на місце.
По маркерах СКТШ доберетесь до полонини Боярин (12). Її впізнаєте по загородженому пасовищу і дерев’яних будівлях. На полонині СКТШ повертає ліворуч. Про це повідомляють мітки на деревах з лівого боку. Здалека їх погано видно, будьте уважні.
Після повороту, шлях пролягає розмитою ґрунтовою дорогою. Ідіть нею 3,8 км до розвилки на великій галявині. Тут розташовані декілька давніх дерев’яних споруд і перетинаються кілька второваних ґрунтових доріг. За 80 метрів праворуч від роздоріжжя ви побачите велику галявину для наметів. Можете зупинись на ніч тут. Інший варіант ночівлі трохи далі, коло озера (13), яке розташоване за 200 метрів у напрямку 200°. Воду можна брати із джерела, яке знаходиться відразу за дерев’яним мостом по дорозі до озера.
За озером – водоспад. До нього можна дістатись, обійшовши водойму з лівого боку (з лицевої сторони від водоспаду). Будьте обережними, стежка дуже вузька і слизька.
Зранку повертайтесь на ґрунтову дорогу і рухайтесь нею на південний-схід, дотримуючись відміток СКТШ. Тут вони траплятимуться рідко, але, оскільки дорога до села одна, збитись зі шляху неможливо.
Через 6 км на Т-подібному перехресті в Бистриці поверніть ліворуч. Рухайтесь дорогою 700 метрів і на першому перехресті за залізничним мостом звертайте праворуч. За 50 метрів розташована зупинка (14), з якої автобуси відправляються до Надвірної.
2. Проходження маршруту за 3 дні (для досвідчених туристів).
При проходженні маршруту за 3 дні місцями для ночівлі можуть бути: в перший день – перевал Боревка (6), на другий день – стоянка коло озера (13).
Графік висот і відстаней
GPS-трек