MANDRY.IF.UA

Мандруй Прикарпаттям разом із нами!

  Матчева ловля риби

  Категорія: Ловля на поплавок Дата публікації: 28-12-2014, 20:28
  Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній пресі та на різноманітних інтернет-ресурсах, все ж питань в цій галузі не меншає. Якою повинна бути матчева вудка? Яка жилка? Який поплавок для матчевої ловлі? Як змонтувати снасть? Ми вирішили написати статтю, де б в короткій та доступній формі дати відповіді на ці та інші питання.

  Матчева ловля стає неперевершеною завдяки результативності не тільки навесні, коли рибалці дозволено користуватися лише одною поплавчанкою з одним гачком, але й відкриває неабиякі можливості під час всього сезону відкритої води. Технічно матчева ловля не є легкою. Аби засвоїти техніку ловлі риби на матчеву вудку, потрібен час, та все ж мета виправдовує засоби, адже мова йде про ловлю дуже великої риби і тої, яка до берега близько не підходить. Ми опишемо типову матчеву ловлю без додаткових покращень та модифікацій.

  Історія

  Матчева ловля, англійська ловля, далекий закид поплавка, дальнобійка - це різні назви одного з методів поплавкового вудіння. Його придумали англійські вудильники і більшість термінів та назв пішли власне від них.

  Спорядження для матчової ловлі

  Матчева вудочка
  Для цього методу ловлі риби використовуються вудочки довжиною 3,90 - 4,80м. Найбільш популярна довжина 3,90м і 4,20м з тестом 5-25гр. Матчева вудочка, як правило, збудована з вуглецевих волокон та складається з трьох складів і має щонайменше 15-17 пропускних кілець. Нижня частина матчевої вудочки переважно видовжена, зручно тримається та покрита корком або пінкою. Зважаючи на те, що для матчевої ловлі риби використовують тонкі жилки, пропускні кільця посаджені на досить високих ніжках, аби жилка не прилипала до бланку (власне, тому так багато кілець на вудочці). Вага такої вудочки хорошої марки сягає 200 – 300 гр.

   Купуючи цю рибальську снасть, варто звернути увагу на такі речі: складаючи матчеву вудочку, переконатися що вона рівна та не має різних вигинів; переконатися в надійності стиків; кільця повинні розміщуватись в одну лінію, вони не повинні дивитись від осі в сторону; при спробі помаху немає бути надмірних вібрацій; верхівка після кількох тремтінь повинна залишитись нерухомою (переконайтесь в тому, що «не гуляє» у різні сторони); якщо бланк поводить себе інакше, краще його залишити і пошукати інший, не обов'язково тієї ж марки. Слід також перевірити вудочку на прогин, імітуючи зважування риби.

  Матчева котушка
  Для матчевої ловлі використовуються безінерційні котушки на високій ніжці. Матчеві котушки відрізняються від інших насамперед шпульою з відносно великим діаметром, але малим об'ємом жилки (розрахована на використання тонкої жилки). Для легкого дальнього закиду, жилка повинна бути намотана в рівень з бортиком шпулі. Ще одна особливість матчевих котушок – це їх невелика вага. Більшість матчевих котушок, особливо професійних, практично цілком виготовлені з пластику. Спортсмени-професіонали для швидкого перезакидування використовують високошвидкісні котушки, з передаточним відношенням 1:7. Швидкісне підмотування, звісно, виконується тільки без риби. Але в любительській ловлі такого особливого поспіху не має, тому задля того, аби зекономити кілька секунд, не варто витрачати великої суми для придбання надійної високошвидкісної матчевої котушки.

  Матчева жилка
  Як ми вже зазначали, матчева жилка повинна бути тонкою. На основну підійде жилка діаметром 0,14-0,18. Основна особливість матчевих жилок – вони мають трішки більшу густину, що дозволяє їх швидше і простіше потопити. Щоб ще більше спростити потоплення жилки при матчевій ловлі, її покривають спеціальними речовинами; в їх маркуванні, як правило, присутнє слово «sinking» (опускання, падіння). Щодо кольорів, то найчастіше вони темні – чорні або темно-коричневі. Це робить більш помітним позначки маркера, що вказують на дальність закиду, хоча деякі практики матчевої ловлі переконують, що жилка повинна відповідати кольору дна.

  Матчевий поплавок
  Для матчевої ловлі використовуються ковзаючі або фіксовані поплавки типу «waggler», що мають видовжену форму корпусу, зміщений центр ваги і підвантаження локалізоване на кінці кілю. Підвантажений поплавок при закиді залишається близько до основного грузила, що покращує політ всієї оснастки, непідвантажений поплавок в цьому випадку працює гірше. Підвантаження може бути постійним, або змінним, зміна підвантаження досягається шляхом додаванням чи навпаки – забиранням шайб, якими підвантажується матчевий поплавок в своїй основі. Часто на матчовому поплавку пишуть його тест. Наприклад, 5+3 г означає, що підвантаження поплавка складає 5 г, а для його повного підвантаження потрібно добавити 3 гр. Всі матчеві поплавки мають довгу антену, що дозволяє їх використовувати на максимальній віддалі. Правильний матчевий поплавок має хорошу аеродинамічну форму, а зміщений центр ваги чітко орієнтує його в польоті.

   Для невеликої глибини, що не перевищує 3/4 довжини матчевої вудочки використовують фіксоване кріплення, а з ковзаючим поплавком обмеження по глибині практично відсутнє.

  Кріплення матчевого поплавка: для кріплення поплавка в основному використовують спеціальні матчеві кріплення. Корпус для фіксованого кріплення має два стержні, направлених у протилежні сторони: на ці стержні надягають кембріки, що фіксують кріплення на жилці. До корпусу кріплять вертлюжок з застібкою для приєднання поплавка. Корпус кріплення ковзаючого матчевого поплавка виконаний у вигляді пластикової або латунної трубочки, що вільно рухається по жилці. До цієї трубки безпосередньо або через вертлюжок кріпиться застібка для поплавка. Для обмеження переміщення ковзаючого поплавка по жилці використовують стопорні вузли, або спеціальні силіконові стопорки.

  Грузила для матчевої ловлі
  З фіксованим поплавком грузила розміщуються ближче до поплавка, при ковзаючому - ближче до повідка. Як правило, в якості грузила використовуються дробинки, і витянуті «оливки», які підбирають відповідно до маси поплавка. Переважно більш важку «оливку» встановлюють вище інших грузил і вона призначена для того, аби остнастка швидше йшла на дно, одночасно як черга дробинок, з масою, що зменшується до повідка , служить для плавного потоплення наживки.

  Гачки для ловлі на матчеву вудочку

  Мабуть найголовнішою вимогою є те, щоб крючок був виготовлений з товстої проволоки, оскільки він переживає велике навантаження при підсіканні і виважуванні. Окрім цього, використовуючи тонкий гачок, ви можете порвати рибі губи, тому що виважування більш тривале, аніж при звичайній поплавчанці. Колір гачка обирають під наживку. Для мотиля - червоні, для ловлі на хробака (або темні насадки) - зеленуваті, чорні, матові, а для ловлі на світлі насадки (опариш, тісто) - білі крючки.
   
  Вертлюжок
  Остнастка до основної жилки кріпиться за допомогою вертлюжка. Його необхідність викликана тим, що закид йде на значну відстань, а наживка на крючку, може себе поводити як лопать і закручувати жилку, цим же перетворивши рибалку на страшний сон.

  Аксесуари для ловлі риби на матчеву снасть

  Стілець, підсака, садок, коробочки для наживки, набір матчевих поплавків, грузил, вертлюжків та крючків, маркер для жилки, плоскогубці, ніж, кусачки, рогатка для підгодівлі. Також потрібні підставки, що забезпечать робоче положення снасті після закидування - з потопленою жилкою і кінчиком вудочки.

  Підготовка і техніка риболовлі

  Підготовка комплекту
  В залежності від погодних умов, видимості, глибини, дальності закидування обираємо матчевий поплавок. Якщо глибина на місці ловлі не перевищує ¾ довжини вудочки, використовуємо фіксований поплавок. Якщо ж глибина є більшою, то ковзаючий. Кріпимо поплавок, остнастку, повідок, гачок, грузила згідно з вищезгаданими рекомендаціями.

  Закидування вудочки при матчевій ловлі риби
  Техніка закидування матчевою вудочкою близька до техніки закиду спінінгом. Для того, щоб остнастка полетіла достатньо далеко, її загальна маса повинна бути значною. Хороший закид може вийти тільки тоді, коли поплавок буде опущений від кінчика вудочки на відстань 1-1,5м. Після закиду, остнастку направляємо вперед. Перед тим як поплавок впаде на воду, сходження жилки з катушки слід пригальмувати вказівним пальцем. В цей момент остнастка під масою грузил витянеться вперед. Як тільки поплавок торкається води, потрібно закрити дужку жилковкладача, і притопити жилку кінчиком вудочки (1-2 коротких різких рухів кінчиком вудочки під верхнім шаром води, нормально топитися жилка буде після того як 10-15 хвилин побуде в воді), після чого швидко відкрити дужку, і дати зійти жилці зі шпулі, до тих пір поки поплавок не виструнчиться на воді. Потім вудочку кладуть на підставки так, щоб кінчик знаходився якнайближче до поверхні води. При цьому потрібно слідкувати, щоб жилка була витягнутою. Перевірити це можна незначним опусканням вершини вудочки, в результаті чого антена поплавка піде під воду, що і буде доказом про хороший контакт «гачок- рибалка».
   
  Тактика ловлі риби на матчеву вудочку
  Для перевірки глибини, находження перепадів, використовують додаткове грузило, яке чіпляють до гачка, а після примірювання знімають. Після того як знайдете потрібну глибину, на жилці водостійким маркером роблять позначку (кому як зручніше: хтось робить біля кінчика вудочки, комусь зручніше біля котушки) - вона буде орієнтиром дальності закидування. Після цього зону ловлі за допомогою рогатки прикормлюють. При перезакидуванні матчеву снасть закидують дещо дальше від прикормленого місця, щоб не налякати рибу ударом поплавка по воді, а потім підтягують в зону ловлі (до мітки маркером).

  скачать dle 10.3фильмы бесплатно

  Правильна оснастка поплавочної вудки

  Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки поплавків найрізноманітнішої форми і вантажопідйомності. У журналах і газетах публікуються численні статті про оснаcтку поплавчанок в залежності від...

  Залишити відгук
  Старайтесь висловлювати свої думки грамотно та лаконічно


ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
Лин - риба літня. До того ж, він досить капризний, його ловля вимагає від рибалки не..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ КОРОПА НА МАТЧЕВУ СНАСТЬ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ КОРОПА НА МАТЧЕВУ
Вміння правильно збалансувати снасть, вибрати уловисте місце, грамотно підгодувати..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДОЧКУ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ
Головень - красива,  хитра і обережна риба. Сила і завзятість цієї риби..
Правильна оснастка поплавочної вудки
Правильна оснастка поплавочної вудки
Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки..
Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою
Помилки рибалок при ловлі риби
До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками -..
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі..
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
Розглянемо загальнодоступну і популярну ловлю риби поплавковою вудкою...
Матчева ловля риби
Матчева ловля риби
Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній..
ПОВОДОЧНИЦЯ
ПОВОДОЧНИЦЯ
Зрозуміло, що така річ як поводочниця – необхідна і практична річ на рибалці. Можна..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
Міцний, сильний і гнучкий, готовий здивувати всіх хитрістю і завзятістю. Стійкий до..
Правильна оснастка поплавочної вудки
Правильна оснастка поплавочної вудки
Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки..
Осіння риболовля
Осіння риболовля
Осінь. Водичка в озерах і водосховищах поступово остигає. Риба відчула наближення..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДОЧКУ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ
Головень - красива,  хитра і обережна риба. Сила і завзятість цієї риби..
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
ЛОВЛЯ КАПРИЗНОГО ГУРМАНА
Лин - риба літня. До того ж, він досить капризний, його ловля вимагає від рибалки не..
Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою
Помилки рибалок при ловлі риби
До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками -..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
Міцний, сильний і гнучкий, готовий здивувати всіх хитрістю і завзятістю. Стійкий до..
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ НА МІСЦІ?
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ
Кожен з рибалок, шанувальників ловлі на поплавочну снасть, знайомий з ситуацією коли..
Матчева ловля риби
Матчева ловля риби
Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній..
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі..
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДКУ
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА
Поплавочна вудка для зимової рибалки призначена як для активної, так і для пасивної..
Правильна оснастка поплавочної вудки
Правильна оснастка поплавочної вудки
Сьогодні в будь-якому магазині риболовецьких товарів на прилавках лежать десятки..
Помилки рибалок при ловлі риби поплавковою вудочкою
Помилки рибалок при ловлі риби
До написання цієї статті мене підштовхнули періодичні спостереження за рибалками -..
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ НА МІСЦІ?
ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ПОПЛАВЕЦЬ ЗАЛИШАВСЯ
Кожен з рибалок, шанувальників ловлі на поплавочну снасть, знайомий з ситуацією коли..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДОЧКУ
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВКОВУ
Головень - красива,  хитра і обережна риба. Сила і завзятість цієї риби..
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА ПОПЛАВКОВУ ВУДКУ
СКЛАДОВІ УСПІХУ ЗИМОВОЇ ЛОВЛІ НА
Поплавочна вудка для зимової рибалки призначена як для активної, так і для пасивної..
Матчева ловля риби
Матчева ловля риби
Попри те, що тема матчевої ловлі риби, здавалось би, широко висвітлена в тематичній..
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
ПОРАДИ РИБАЛКАМ ВІД ІХТІОЛОГА
Розглянемо загальнодоступну і популярну ловлю риби поплавковою вудкою...
Осіння риболовля
Осіння риболовля
Осінь. Водичка в озерах і водосховищах поступово остигає. Риба відчула наближення..
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
ОСОБЛИВОСТІ ОСІННЬОЇ ЛОВЛІ ПЛОТВИ
Осінь. На берегах водойм пустота, тільки суха трава, голі кущі, дерева, та важкі..
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
ОСОБЛИВОСТІ ЛОВЛІ ВУГРА
Міцний, сильний і гнучкий, готовий здивувати всіх хитрістю і завзятістю. Стійкий до..
Про нас

У світі є багато прекрасних куточків, один з них - Карпати . Це перлина в скарбниці України . У цьому Ви переконаєтесь, відвідавши Івано-Франківщину - край з неповторною історією та культурою, цікавими людьми.
Нашим покликанням є зібрати найкращі місця та краєвиди Івано-Франківщини.

Календар

«    Грудень 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Всі права захищено. MANDRY.IF.UA © 2014-2015